Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript.

Katalogi reklamowe
Projektowanie, skład i druk

Katalog reklamowy to najbardziej efektywny sposób prezentacji dużej ilości produktów. Dobrze wykonany katalog produktowy potrafi wesprzeć dział handlowy w kontaktach biznesowych i rozwinąć sprzedaż w Twojej firmie.

Od czego zacząć projektowanie katalogu?

Od opracowania materiałów.

Przygotuj listę produktów i podziel je na kategorie.

Zastanów się jakich informacji o produktach oczekują Twoich klienci. Opracuj treści dla kilku przykładowych produktów. Jeśli potrzebujesz pomocy możemy wesprzeć Cię przy tworzeniu opisów reklamowych produktów. Przykładowe treści są niezbędne do wykonanie prawidłowego projektu graficznego katalogu. Pozostałe treści dla wszystkich produktów możesz opracować w późniejszym czasie.

Wybierz format, rozplanuj wstępnie układ treści i ilość stron.

Zdjęcia produktów to kluczowy element każdego katalogu reklamowego. Profesjonalnie wykonana sesja zdjęciowa sprawi, że klienci będą pożądali Twoich produktów.

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne materiały przechodzimy do najciekawszego etapu prac czyli...

Projektowanie katalogu reklamowego

Zaczynamy od przygotowania koncepcji graficznej okładki katalogu oraz jednej przykładowej strony produktowej. Jeśli chcesz możemy przygotować 2 różne propozycje graficzne, każdą przygotuje inny grafik.

Najczęściej projektowane przez nas katalogi wielostronicowe mają format A4 pionowo (zobacz projekt). Coraz częściej jednak klienci sięgają również po nietypowe formaty tj. A4 poziomo, A5 lub format kwadratowy 21x21cm. Nietypowy format przykuwa uwagę, dzięki czemu wzrasta zainteresowanie ofertą firmy. Niestety im bardziej nietypowy format tym wyższe mogą być koszty druku.

Gdy kończymy ten etap prac powstaje nam spójny z identyfikacją wizualną marki design katalogu oraz koncepcja układu poszczgólnych treści i sposobu prezentacji produktów. Kolejny etap to...

Skład katalogu reklamowego

W zależności od ilości produktów, wielkości zdjęć oraz opisów katalog reklamowy może mieć od kilkunastu do kilkuset stron. Na tym etapie liczy się przede wszystkim dokładność, koncetracja i skrupulatność. Nasi graficy wykonywali m.in. katalogi reklamowe dla producentów mebli, biur podróży jak i katalogi produktowe dla firm produkcyjnych i przemysłowych.

Druk katalogów reklamowych

Gotowy projekt trafia do drukarni. Współpracujemy tylko z największymi i sprawdzonymi drukarniami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój katalog reklamowy będzie wydrukowany w krótkim terminie i najwyższej możliwej jakości. To wszystko z zachowaniem zawsze atrakcyjnej ceny, dzięki korzystnym warunkom handlowym wypracowanym przez lata w drukarniach.

Uszlachetnienie katalogów reklamowych

 • folia matowa lub soft touch - dodaje elegancji i szykowności,
 • folia błyszcząca - ożywia kolory i zwiększa trwałość,
 • lakier UV wybiórczy - pokrycie niektórych elementów projektu lakierem, co podkreśla ich walory na tle eleganckiej matowej powierzchni,
 • tłoczenie - uwypuklenie wybranych elementów projektu - na specjalne życzenie,
 • wycinanie laserem wybranych elementów np logo - na specjalne życzenie.

Jaki jest czas realizacji katalogów reklamowych?

Projekt i skład katalogu firmowego może trwać od jednego do nawet kilku miesięcy w zależności od ilości stron oraz zawartości. Istotne jest więc rozpoczęcie prac odpowiednio wcześnie przed zbliżającym się deadlinem. Jeśli zachodzi taka konieczność skład katalogu może wykonywać kilku grafików rónolegle, aby przypieszyć prace.

Druk katalogów zwykle trwa 5-10 dni w zależności od wybranych parametrów druku, jednak dobrze mieć zapas czasu na wypadek nieprzewidziany zdarzeń, chociażby uszkodzenie towaru w transporcie.

Co wpływa na cenę wydruku katalogu reklamowego:

 • rodzaj wykonania - szycie/klejenie,
 • format ,
 • gramatura papieru,
 • wybrana opcja uszlachetnienia,
 • ilość stron katalogu,
 • nakład.

E-katalog

Dodatkowo naszym Klientom oferujemy publikację elektroniczną katalogu reklamowego. Więcej na ten temat dowiesz się w dziele EKatalog.

 

Agencja Reklamowa Nylon Coffee specjalizuje się w projektowaniu wielostronicowych katalogów reklamowych. Realizujemy kompleksowe zamówienia na katalogi dla firm Katowice, Bielsko-Biała, Chorzów, Tarnowskie Góry, Zabrze, Gliwice, Ruda Ślaska, Siemianowice. Interesuje Cię reklama na terenie Śląska? Umów się na spotkanie w Bytomiu lub w siedzibie Twojej firmy.

NYLON COFFEE

tel. +48 32 729 93 35
kom. +48 502 575 232
fax +48 32 757 09 43

Administratorem Państwa danych osobowych jest Agencja Reklamowa Nylon Coffee
Damian Pieczyrak z siedzibą przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 41-902 Bytom. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: office@nyloncoffee.pl. Więcej na ten temat polityka prywatności
czytaj więcej schowaj

* pola wymagane

19

Sklepy internetowe

Projektowanie graficzne

Druk

Fotografia reklamowa

Prezentery

Kalendarze i kartki